DSC 0016Библиотека „Вук Караџић“ у сарадњи са шаховским клубом „ Лав“ од 02. децембра 2021. одржава бесплатну школицу шаха. Полазници школице шаха су деца предшколског узраста и ученици од до IV разреда основне школе. Сваког уторка и четвртка од 17 до 18 часова у просторијама библиотеке деца имају могућност да се упознају са овим спортом, да науче да играју шах и развијају своје менталне способности. Уз Ненада Ранђеловића,председника шаховског клуба „ Лав“, наши мали суграђани имају прилику да развију здраве стилове живота, да заволе шах и открију своје таленте.DSC 0011 Притом шах као мисаона игра код деце развија пажњу, концентрацију, учи их стрпљењу и развијању осећаја за стратегијом. Велиики је број деце која су се одазвала позиву да се придруже школици шаха, а овом приликом позивамо и осталу заинтересовану децу да се придруже.