DSC 0080У оквиру редовних свакодневних активности Библиобуса а у циљу приближавања ученицима писане речи и књиге, песник Власта Ценић је посетио истурена одељења ОШ ,,Стојан Живковић Столе" Трњане у Горњој Пешчаници, Гредетину и Јаковљу. Песник је, на себи својствен начин представио ученицима део свог богатаог опуса писане речи што је код ученика наишло на веома добар пријем.DSC 0228
Истовремено, библиотекар у покретној библиотеци Александар Поповић је радио на уобичајеним пословима замене и издавња књига а за сам рад, улогу и функционисање Библиобуса на терену интересовање је исказала екипа Би-Би-Си сајта на српском језику те је овом приликом њихова екипа пратила његов рад и том приликом снимила материјал за видео прилог.
Да би прича о доброј сарадњи библиотеке и Библиобуса са песницима и медијима била још боља а на задовољство ученика које смо посетили допринело је и лепо време у фебруару са пролећном температуром од 18. степени.