prvaДигитална ризницаЗавичајног одељења Библиотеке ,,Вук Караџић“  Алексинац богатија је за првих 206 бројева локалног листа ,,Реч радника“. На дигиталној полици на сајту библиотеке можете видети насловне стране овог листа који обухвата период првих десет година постојања овог листа (1967 - 1976.) а кликом на поље за претрагу у горњем делу дигиталне полице можете изабрати жељену годину за преглед. У наредном периоду биће доступна и наредна издања ове серијске публикације све до престанка објављивања 2008. године. Као локално гласило лист ,,Реч радника“, некад као двонедељник а некад као месечно издање, излазио је у периоду од 1967 . до 2008. године. Најдуже је излазио под именом ,,Реч радника“ да би после  2000. године променио назив у ,,Алексиначка реч“. Лист је настао на темељима гласила комбината Рудника угља ,,Реч рудара“ који је излазио од 1960. до 1967. године. Током свог постојања од преко четири деценије ово штампано информативно гласило је пратило сва дешавања у друштвено - политичком, привредном, културном и спортском животу града и целе општине.