11Поводом “Вукове недеље” и наступајућег јубилеја 235 година од рођења Вука Стефановића Караџића, библиотека “Вук Караџић” Алексинац расписује литерарни конкурс за ученике основних и средњих школа са територије општине Алексинац са темом:

Дело и лик Вука Караџића”

Циљеви конкурса су подсећање на значај целокупног рада Вука Караџића у области језика и народне књижевности као темеља за развијање културе, познавање вредности сопственог културног наслеђа, развијање потребе да се културна баштина негује и унапређује, подстицање ученика на самостално стваралаштво.
Прозне и есејистчке радове потписане пуним именом и презименом слати на:

Библиотека “Вук Караџић” Алексинац, ул.Књаза Милоша 161, 18220 Алексинац, или на мејл : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. са назнаком за Конкурс.
Уз радове послати и следеће податке: разред, име школе, адресу, место и име ментора.

Рок за слање радова је 15.12.2021.г.

Због актуелне епидемиолошке ситуације награде ће бити достављене награђеним ученицима у оквиру њихових школа до 31.12.202