DSC 0339У уторак 27. јула 2021. године са почетком у 17 часова у организацији Библиотеке ,,Вук Караџић“ одржан је турнир у шаху у циљу промовисања здравих стилова живота, психофизичких активности деце и одраслих. Ову активност су подржали локална самоуправа, Алексиначка гимназија са својим ученицима, шаховски клуб ,,Лав“, Спортско рекреативни центар Алексинац и специјална гошћа велемајстор Сузана Максимовић. Уз поштовање прописанихDSC 0444 епидемиолошких мера најпре је одржана завршница турнира ученика Алексиначке гимназије а након тога је велемајстор Сузана Максимовић одиграла шаховску симултанку са младим шахистима општине Алексинац. Овом приликом Библиотека ,,Вук Караџић“ се захваљује свим учесницима турнира и свима који су пружили подршку да се ова активност успешно спроведе.