Књаза Милоша 161
18220 Aleksinac

+ 381 18 800 816
al2book@yahoo.com

DSC 0004Пројекат завичајног одељења библиотеке ,, Знамените алексинчанке и алексинчани се наставља са почетком нове школске године.

У понедељак 26.09.2022.године одржан је састанак у Завичајном одељењу са професорима историје из основних и средњих школа општине Алексинац. На састанку су професори изнели своја мишљења и предлоге за даљу реализацију пројекта. Договорене су и јасно постављене пропозиције за учешће на наградном конкурсу Завичајног одељења. Овогодишње теме наградног копнкурса су лик и дело алексинчанки сестараЉубице и Данице Јанковић и алексинчанин, генерал Михаило РашићНа конкурсу могу учествовати ученици 7. и 8. разреда основних школа и заинтересовани ученици средњих школа.  Кроз истраживачки рад моћи ће да припреме своје презентације којима ће се такмичити на наградном конкурсу библиотеке.

DSC 0002

Почетак пројекта је 1.октобар 2022.године, а рок за предају радова је 1. март 2023. године.

Остале прецизне информације о пројекту добиће од својих професора и путем обавештења библиотеке ,,Вук Караџић Алексинац.